Významná letoviska Chorvatska

V této části naleznete několik tipů při plánování Vaší dovolené v Chorvatsku. Chorvatsko samozřejmě nabízí nespočet velice zajímavých lokalit, které by stačili na samostatnou publikaci, ale my zde uvádíme pouze několik nejznámějších a nejnavštěvovanějších.

Pula

Pula je přístavním a současně také největším městem na Istrijském poloostrově. Počet obyvatel je něco málo přes 60.000 a má také vlastní letiště. Pula je moderní město a vyžití zde naleznou jak mladí tak i ti po odpočinku prahnoucí turisté. Čilý noční život včetně mnoha barů a diskoték nabízí centrum města, zatímco ostatní turisté mohou navštívit například některé zajímavé památky, které se v této oblasti nacházejí. Za zmínku stojí především pozůstatky původních římských staveb a hradeb včetně římského amfiteátru z 1. století n.l., který je nejvýznamnější historickou památkou tohoto města.

Také pro koupání nabízí Pula výborné podmínky a naleznete zde malé pláže nabízející soukromí i velké pláže se sportovním zázemím. Jako v celém Chorvatsku ani zde není nouze o dostatek útulných barů a restaurací, které nabízejí to nejlepší z domácí i evropské gastronomie.

chorvatsko, Pula, Koloseum

Split

S více než 200.000 obyvateli je Split po Záhřebu druhým největším městem Chorvatska. Společně s Rijekou a Zadarem tvoří trojici největších chorvatských přístavů a samozřejmě zde najdete i letiště, které rozšiřuje způsoby, kterými je možné se do tohoto krásného města dopravit. Už jen velikost tohoto letoviska je zárukou, že zde zábavu a odpočinek naleznou turisté všech věkových kategorií. Split a jeho okolí nabízí velké množství pláží, sportovních zařízení, ubytování v luxusních hotelích na pobřeží i v soukromých apartmánech a mnoho dalších. K návštěvě se rozhodně doporučuje Diokleciánův palác, který je největším lákadlem této oblasti a již v roce 1979 byl zapsán na seznam významných historických památek UNESCO.

split

Dubrovník

Perla Jadranu, i takto bývá často Dubrovník nazýván. Při pobytu v tomto městě Vás bude obklopovat subtropická vegetace, kterou budete v severních oblastech země marně hledat. Město s 50.000 obyvateli od svého založení těžilo ze své výhodné polohy a námořního obchodu - zdejší přístav je stále velmi krásný a stojí za návštěvu. Dálnice v současnosti nevede až do Dubrovníku, ale i toto město má své letiště, které je turisty hojně využíváno. K nejnavštěvovanějším památkám v Dubrovníku patří městské hradby, které obepínají celé město a ve kterých také naleznete dvě vstupní brány - Vrata od Ploče a Vrata od Pila. Stradun je název hlavní ulice, na jejichž koncích naleznete Onofriovu kašnu resp. náměstí Luža, na kterém se nachází palác Sponza ze 16. století. V centru města jsou dodnes patrné také stopy občanské války z 90. let minulého století v podobě budov, které byly zasaženy při ostřelování a nebyly dosud zrekonstruovány. Kromě historických památek město také nabízí dostatek kulturního vyžití včetně známého festivalu Dubrovnické letní hry, který se koná každý srpen. Úžasné pláže a noční život už jen dokreslují celkovou atraktivitu této oblasti.

dubrovnik